Zielona energia słoneczna z dachu twojego domu
Fotowoltaika to najprostsze i najkorzystniejsze rozwiązanie wytwarzania zielonej energii na potrzeby własne. Własna, mała elektrownia słoneczna uniezależnia Cię Twoją firmę od rosnących kosztów energii elektrycznej i zmniejsza Twój ślad ekologiczny.
Mniejsze koszty na długie lata
Większa niezależność i bezpieczna inwestycja
Mniejsza emisja CO2
W ramach Naszej usługi otrzymasz:
- profesjonalny dobór systemu fotowoltaicznego
- pomoc w pozyskaniu finansowania
- pośrednictwo w kontaktach z zakładem energetycznym
- monitoring uzysków i pracy instalacji
- aktywne wsparcie specjalistów Miner-va
Obniżanie kosztów energii dzięki fotowoltaice
[*po dokonaniu formalności z zakładem energetycznym].
Już dziś zainwestuj w przyszłość
Proces produkcji prądu, niezależnie od typu instalacji (off-grid czy on-grid), jest taki sam. Aby energię słoneczną zamienić w energię elektryczną, potrzebne są panele, które wykorzystują zjawisko fotowoltaiczne. Na pierwszym etapie powstaje prąd stały, który następnie przekształcany jest na prąd zmienny, bo takiego do pracy potrzebują urządzenia elektryczne używane przez nas na co dzień.
Falownik w instalacji fotowoltaicznej – typy
Konwersja prądu stałego na zmienny to zadanie dla falowników, inaczej nazywanych inwerterami lub przemiennikami częstotliwości. Zarządzanie wyprodukowaną energią, jej konwersja i przesył to procesy, w których pojawiają się różnice pomiędzy instalacjami fotowoltaicznymi on-grid i off-grid. W każdej z nich występuje falownik innego typu:
- falownik sieciowy (instalacja on-grid) – umożliwia przesyłanie prądu produkowanego w ogniwach solarnych do publicznej sieci energetycznej;
- falownik wyspowy (instalacja off-grid) – nie jest zsynchronizowany z siecią, prąd z paneli przesyła do magazynów energii (jednego lub zestawu akumulatorów, na przykład LiFePO4, czyli litowo-żelazowo-fosforanowych).
Osobną kategorię stanowią falowniki hybrydowe – ten typ łączy funkcje inwertera on-grid i off-grid: współpracuje zarówno z publiczną siecią energetyczną i przekazuje nadwyżki do magazynu energii.
Warto też zaznaczyć, że w każdej klasie falowników dostępne są urządzenia 1-fazowe i 3-fazowe (siłowe). Pierwsze są stosowane w mniejszych instalacjach, a drugie w większych (zazwyczaj powyżej 3 kW).